All filters
A graceful bypass design in gold meets a bar of shimmering diamonds, blending modern fluidity with timeless charm. Dainty yet distinctive, it’s made to shine from day to night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000760033 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹7,196(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,400 |
| Making Charge | ₹5,183 |
| GST (3%) | ₹624 |
| Total Price | ₹21,403 |