All filters
Geometric-style karigari and the numerous sparkling diamonds in this diamond pendant will let you flaunt your prosperity with ease. Allure your look with this diamond pendant on every occasion. If you want to draw everyone's attention to your neck, go for this unusual pleasing ornament.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144269 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.65 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹14,247(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,040 |
| Making Charge | ₹5,591 |
| GST (3%) | ₹747 |
| Total Price | ₹25,625 |