All filters
These beguiling diamond studs are uniquely designed to create an impression as you step out. The artistic style of these earrings encrusted with 0.24 carat diamonds in 14K gold will make you adorn them all the time. So pair them with a western gown and start collecting compliments.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000639908 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹19,945(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,965 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,347 |
| Total Price | ₹46,241 |