All filters
A pride peacock has its own zone of aura that magnifies the environment of nature. This beautiful diamond noa bangle encrusted with 0.17 carat diamonds in 14K gold will glorify the vision of women's beauty and make your appeal adorable. Adorn this bangle anywhere you wish.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000569646 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.24 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹79,779(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,280 |
| Making Charge | ₹17,462 |
| GST (3%) | ₹3,346 |
| Total Price | ₹1,14,867 |