All filters
To keep glamour we all desire that wheel that will help us to move forward with our dreams. A nature decorated 0.3 carat diamond studs are the perfect glance partner that glorifies your beauty. You can flaunt these studs with a dress, formal wear or denim to get the glamorous look. Sparkling 0.3 carat diamonds encrusted in 18K rose gold will help you get more attraction.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000494990 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.48 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹27,452(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹5,307 |
| GST (3%) | ₹1,718 |
| Total Price | ₹58,980 |