All filters
Symbolizing the eternal bond of love and togetherness, this chic diamond mangalsutra is encrusted with 0.21 carat diamonds in 18K gold. Flaunt it with pride and let your love story shine through.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000679126_GT-D000685776 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.73 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹52,357(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,990 |
| Making Charge | ₹10,942 |
| GST (3%) | ₹2,589 |
| Total Price | ₹88,878 |