All filters
Every woman always wishes for their feathers which they can use to fly in the sky. This gold diamond pendant created with the gold feathers which let you fly in the virtual sky and make you feel the real angel. Perfect jewelry goes with any outfit at any place.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000546195 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,006 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹904 |
| Total Price | ₹31,014 |