All filters
Elevate your style with this alluring "T" pendant, crafted with a high polish finish and studded with shimmering diamonds. Wear your initial and celebrate your star-worthy presence. PLEASE NOTE:- The dimensions of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000748642 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.66 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹7,306(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,520 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹434 |
| Total Price | ₹14,885 |