All filters
Enjoy the unparalleled journey of beauty by flaunting this 0.13 carat diamond ring beautifully designed with three linear patterns encrusted with diamonds. The radiance of this gorgeous diamond ring in 18K gold will add to your poised beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000680927 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,499 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,219 |
| Total Price | ₹41,846 |