All filters
Style never needs extra sparkle, but it always needs companionship. This diamond-studded shining yellow gold sleek looking men's diamond ring which holds the personality of men has a unique feature overall. It can be worn at any place anytime.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000591226 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 5.17 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.06 carat
|
| Gold Value | ₹44,638(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹4,538 |
| Making Charge | ₹10,299 |
| GST (3%) | ₹1,785 |
| Total Price | ₹61,260 |