All filters
Engage yourself in the emotion of your beloved by wearing this men diamond ring to get a macho look. The numerous studded diamonds will add some shine to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000279795 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹85,232(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹29,040 |
| Making Charge | ₹14,752 |
| GST (3%) | ₹3,871 |
| Total Price | ₹1,32,895 |