All filters
Crafted in 18K rose gold, this stunning ring features 0.17 carat shimmering diamonds, beautifully symbolizing the delicate wings of a butterfly. With its refined aesthetic appeal, the design exudes grace and poise. Perfectly versatile, it complements any attire, infusing a sense of grace and allure into any moment.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000772294 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,960 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,409 |
| Total Price | ₹48,349 |