All filters
Keep shining throughout the day by pairing these gorgeous 0.3 carat diamond studs with your everyday wear and get praised by all. The dual droplet motifs will create an ambiance of royalty. The grand design of these beauteous diamond studs in 18K gold will keep you under the spotlight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000659268 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,049 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,656 |
| Total Price | ₹56,833 |