All filters
If you want to have your profile poetically poised, these diamond studs designed with 0.14 carat diamonds in 18K rose gold are for you. It springs a twinkling floral surprise - fresh out of the box. A stylish hair bun would complete the poetry. Grow a penchant for it and adorn it anywhere.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255072 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹28,005(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,357 |
| Total Price | ₹46,562 |