All filters
This 0.08 carat diamond chain pendant crafted in 14K gold is inspired by textured pleats and designed for the modern women. Embrace the appeal of refined elegance every day of the week with this chic accessory.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000724901 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹37,990(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,260 |
| Making Charge | ₹10,241 |
| GST (3%) | ₹1,665 |
| Total Price | ₹57,156 |