All filters
This floral-inspired diamond noa bangle has a stunning finish in 18K gold that complements the 0.24 carat diamonds perfectly. It is perfect for the diva who loves to dress us glamorously every day.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DNB-D000742401 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 7.37 g
|
| Diamond Quality | EF-VVSVS |
| Diamond Weight | 0.24 carat
|
| Gold Value | ₹81,579(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,426 |
| Making Charge | ₹14,171 |
| GST (3%) | ₹3,576 |
| Total Price | ₹1,22,752 |