All filters
Get a pleasant look by donning these artsy diamond studs encrusted with 0.23 carat diamonds in 18K gold. The array of diamonds renders this piece of jewellery a brilliant shine. Adorn them on festive days with any attire of your choice.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000596983 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,058 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,334 |
| Total Price | ₹45,798 |