All filters
Find beauty in abstract art every time you flaunt this alluring diamond bracelet encrusted with numerous sparkling diamonds. The look of this stunning bracelet is just like the planet moving in its orbit. This classy diamond bracelet is specially designed to fit your personality and embrace your style. Add on to your everyday glow and feel like a universal diva with this masterpiece.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000652370 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.5 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.7 carat
|
| Gold Value | ₹60,880(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹58,080 |
| Making Charge | ₹10,880 |
| GST (3%) | ₹3,896 |
| Total Price | ₹1,33,736 |