All filters
Produce something that is pithy in life to make that memorable. You need courage for that which this pithy diamond men's ring would provide. Wear it on any occasion to be the boss of this world. The diamonds are embedded at every nook and corner of this ring diffusing an aura of courage.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000575921 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 7.92 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹68,382(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,068 |
| Making Charge | ₹15,139 |
| GST (3%) | ₹2,898 |
| Total Price | ₹99,487 |