All filters
Kindness is the free sparkle that reflects everywhere, and these flower-inspired diamond studs with the elegance of 0.22 carat diamonds encrusted in 18K rose gold will give you the sparkle of love. Adorn these cute studs with your daily attire to look pretty all day long. So, now your style will always be graceful.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255244 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,150 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,354 |
| Total Price | ₹46,461 |