All filters
The geometry of an arrow is moulded in 18K rose gold and a sparkling triangle of cluster diamonds at the center. These pretty diamond hoop earrings encrusted with 0.28 carat diamonds are sure to offer a makeover to your profile.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000255082 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.42 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹26,787(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,067 |
| Making Charge | ₹5,193 |
| GST (3%) | ₹1,742 |
| Total Price | ₹59,789 |