All filters
Elevate your everyday style with this 0.29 carat diamond adjustable thread bracelet crafted in 14K rose gold. Finely set diamonds shimmer with a soft radiance, adding effortless elegance. The bolo closure ensures a perfect fit and versatile wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DWL-D000814905 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Gold Value | ₹39,026(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,360 |
| Making Charge | ₹10,496 |
| GST (3%) | ₹2,217 |
| Total Price | ₹76,099 |