All filters
An expression of modern romance, these diamond drop earrings feature petal-like gold forms accented with luminous diamonds. Effortlessly elegant, they are made to accompany promises, milestones, and memories that endure.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000869053 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.16 carat
|
| Gold Value | ₹11,070(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,880 |
| Making Charge | ₹6,650 |
| GST (3%) | ₹978 |
| Total Price | ₹33,578 |