All filters
Embrace floral elegance with this sleek, minimalist diamond bracelet that culminates in a trio of radiant diamond blossoms. This piece is designed for the woman who moves with grace, blending organic inspiration with the clean lines of modern luxury. Pair it with a floral-patterned sundress to lean into its romantic, feminine roots.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000862854 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 2.1 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.2 carat
|
| Gold Value | ₹11,624(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,600 |
| Making Charge | ₹4,586 |
| GST (3%) | ₹1,045 |
| Total Price | ₹35,855 |