All filters
A delicate bloom captured in gold and diamonds, this dainty diamond ring is refined, feminine, and gracefully subtle. Wear it with pastel kurtas or flowy dresses for an easy day-to-evening transition.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000765147 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹7,196(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹5,183 |
| GST (3%) | ₹851 |
| Total Price | ₹29,190 |