All filters
With its petal-inspired silhouette and diamond-studded swirls, this ring mirrors the charm of a blossoming lotus flower. A dainty piece that exudes elegance and romance, it pairs effortlessly with versatile looks, bringing magic to every fit.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000853424 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.23 carat
|
| Gold Value | ₹19,859(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,320 |
| Making Charge | ₹4,965 |
| GST (3%) | ₹1,325 |
| Total Price | ₹45,469 |