All filters
These 0.117 carat diamond earrings in 18K yellow gold feature a floral-inspired design with a diamond-studded circle and a trio of sleek gold petals. A modern yet elegant addition to your collection, perfect for adding a touch of shine to any look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000787796 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.34 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.117 carat
|
| Gold Value | ₹14,833(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,744 |
| Making Charge | ₹4,654 |
| GST (3%) | ₹877 |
| Total Price | ₹30,108 |