All filters
This beautifully crafted intricate diamond pendant shaped like a leaf base personifies sophistication. Allure your look with the numerous heart motifs dominating the design of this diamond pendant.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000144281 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.04 carat
|
| Gold Value | ₹18,995(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹3,630 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹823 |
| Total Price | ₹28,224 |