All filters
The design of this diamond pendant burns bright like an unflickering light and reflects bespoke beauty. It silently composes the story and glorifies your beauty. It is a heart winner that goes with a formal as well as an informal dress.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255042 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹810 |
| Total Price | ₹27,789 |