All filters
You are born to rule, roar like a lion, and tell everyone that you are a king with the perfect sword. Highlight your brave personality with the unique charm and shine of this 0.32 carat men diamond ring crafted in 18K gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000223850 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.8 g
|
| Diamond Quality | GH-VVS-VS |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹97,408(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹39,595 |
| Making Charge | ₹16,688 |
| GST (3%) | ₹4,611 |
| Total Price | ₹1,58,302 |