All filters
Ideal as a gift or a personal treat, this 0.12 carat diamond pendant crafted in 18K rose gold symbolizes uniqueness and individuality. It resembles the alphabet 'P' and is designed to celebrate the personal achievements of today's women.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000602025 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,719 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹783 |
| Total Price | ₹26,868 |