All filters
All you need is a spark and love for art. So here you go, this diamond-encrusted pendant set with unique designs that produce the glamour and beauty to stun everybody.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646910 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 5.72 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.94 carat
|
| Gold Value | ₹63,315(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹77,138 |
| Making Charge | ₹11,267 |
| GST (3%) | ₹4,552 |
| Total Price | ₹1,56,272 |