All filters
If the visual appeal of the glowing moon peeping through the clouds delights your heart, choose this shimmering men diamond ring with a similar motif and let its glow fill your heart with happiness. The sheen of the broad path of white gold with a shining diamond encrusted in the middle is at par with the contrasting beauty of the yellow gold outlining it.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000669863 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.6 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹73,056(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹52,259 |
| Making Charge | ₹12,816 |
| GST (3%) | ₹4,144 |
| Total Price | ₹1,42,275 |