All filters
A wavy pattern encrusted with 0.14 carat diamonds and a partial marigold motif peeping from it renders this diamond ring just the right amount of modern glamour. Feel more confident when you step out into your social circle by flaunting this diamond ring crafted in 14K rose gold.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000651496 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,459 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,085 |
| Total Price | ₹37,230 |