All filters
Grab your party attire and rock the dance floor with these stunning 0.87 carat diamond hoop earrings in 18K gold. These are designed with a mini circular diamond-encrusted motif on them and intricately diamond-studded all over the base of these diamond hoop earrings.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000646834 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.87 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹71,693 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹3,484 |
| Total Price | ₹1,19,611 |