All filters
Simple, slender, and luminous, this ring features a linear row of diamonds set in warm gold. A modern essential for the minimalist at heart.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000763681 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.3 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.25 carat
|
| Gold Value | ₹7,196(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹21,000 |
| Making Charge | ₹5,183 |
| GST (3%) | ₹1,002 |
| Total Price | ₹34,381 |