All filters
Inspired by the appeal of two parallel flowing rivers, this fashionable diamond ring is crafted with a similar pattern and encrusted with 0.14 carat diamonds in 18K rose gold. Flaunt it to swing between the shining vibes of diamonds and the chic charm of gold patterns.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000650283 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.95 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹54,792(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,459 |
| Making Charge | ₹11,409 |
| GST (3%) | ₹2,360 |
| Total Price | ₹81,020 |