All filters
The simplistic beauty of this diamond pendant is delicately complemented with glistening diamonds. Spark your style with this flawless diamond pendant which is ideal for regular wear. This neckwear will accentuate your charm with a glimpse of magnificence.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000182010 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.63 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.26 carat
|
| Gold Value | ₹40,181(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,246 |
| Others | ₹1,500 |
| Making Charge | ₹8,606 |
| GST (3%) | ₹2,176 |
| Total Price | ₹74,709 |