All filters
Fall in love with overlapping affection by flaunting this splendid diamond ring with a 0.33 carat heart-shaped diamond strategically placed in overlapping 18K gold patterns. Soak in the beauty of ocean waves by choosing this unique piece of jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000679265 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.82 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹20,146(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹43,560 |
| Making Charge | ₹6,106 |
| GST (3%) | ₹2,095 |
| Total Price | ₹71,907 |