All filters
The shine offered by this contemporary diamond pendant can even transform your simple days into something special. Two abstract patterns partially studded with diamonds overlap each other to form this contemporary piece of jewellery. Complete your minimal-day look by pairing this effortlessly elegant diamond pendant with your office wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662409 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹14,612(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,012 |
| Total Price | ₹34,737 |