All filters
The feminine and contemporary glow of this splendid diamond pendant will let you add a touch of glamour to your everyday fashion. Crafted in gold with a high sheen, this diamond pendant is partially studded with shining diamonds to accentuate your contemporary glow. The partial circular patterns give this diamond pendant a definite romantic sensibility.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000662403 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.31 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹25,570(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹23,520 |
| Making Charge | ₹4,984 |
| GST (3%) | ₹1,623 |
| Total Price | ₹55,697 |