All filters
Express your fondness for beautiful jewellery with this sleek and simple diamond ring designed with a heart-shaped diamond in the centre. Two linear patterns in 18K gold overlaps each other with a sparkling 0.32 carat diamond studded in the centre. This stunning ring by Senco will make a dazzling style statement once you slide it down your finger.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000675667 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | H-VS |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹38,280 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹2,023 |
| Total Price | ₹69,431 |