All filters
Inspired by the infinity motif, the eternal sheen of this diamond bracelet crafted with 0.35 carat diamonds in 14K gold with create a simple yet stunning style statement. Become the talk of every party by pairing this bracelet with your modern attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000683192 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 8.47 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹73,130(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹30,666 |
| Making Charge | ₹16,107 |
| GST (3%) | ₹3,598 |
| Total Price | ₹1,23,501 |