All filters
Let the magical aura of this charismatic diamond ring with numerous little shiny beauties impress everyone around you. The wavy pattern in the design renders this beautiful piece of accessory a feminine touch. Slide down this elegant diamond ring on your finger and create a style statement for both day and night.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000650338 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.31 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,410 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,525 |
| Total Price | ₹52,341 |