All filters
In the midst of chaos, find your own swirl by choosing this 0.14 carat diamond chain pendant inspired by a ribbon. Crafted in 14K rose gold, the contemporary design makes it perfect for capturing attention and leaving a lasting impression on all.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000696424 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.18 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹36,091(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹9,774 |
| GST (3%) | ₹1,758 |
| Total Price | ₹60,328 |