All filters
This 0.14 carat diamond ring is curated with two oval patterns and has individually set sparkling diamonds in 18K rose gold. The chic design with the overlapping patterns will introduce you even before you speak.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683795 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.76 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹19,482(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,839 |
| Making Charge | ₹5,924 |
| GST (3%) | ₹1,208 |
| Total Price | ₹41,453 |