All filters
Since what makes you different is what makes you special, this 0.63 carat diamond ring is crafted in 18K rose gold with a unique design. The overlapping wings pattern is thoughtfully designed with utmost precision to fulfil your desire to shine.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683175 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.41 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.63 carat
|
| Gold Value | ₹37,746(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹81,401 |
| Making Charge | ₹8,139 |
| GST (3%) | ₹3,819 |
| Total Price | ₹1,31,105 |