All filters
Our life is overlapping with numerous beautiful moments, which magnify the essence of appeal. Likewise, these diamond studs with 0.17 carat diamonds studded in 14K gold are an amazing treasure for your beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000123779 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹16,146(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹13,613 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,081 |
| Total Price | ₹37,097 |