All filters
The delightful play of 0.26 diamonds and black ceramic stone in 14K gold boosts the appeal of these ovalic diamond studs. The unconventional beauty of our Cera Collection is designed to bring out the vibrant emotions in jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000677450 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.29 carat
|
| Stone Weight | 1.49 carat
|
| Gold Value | ₹28,493(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹26,687 |
| Stone Value | ₹891 |
| Ceramic | ₹1,640 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹1,969 |
| Total Price | ₹67,586 |