All filters
Choose the shape of your universe and ring-fence it with diamonds by sliding down this diamond ring on your finger. This diamond pendant will aptly become a workday fashion statement. You can wear it with chiffon, cotton, or silk attire to look your best.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255054 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,705 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹865 |
| Total Price | ₹29,674 |